5 Adımda Uzun Saç Bakımı

saç bakımı

Uzun Saç Bakımı, saçlarınızı nasıl güçlü ve sağlıklı tutacağınıza dair ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 5 adımda saçlarınıza nasıl kolay bakacağınız ve hangi ürünleri kullanabileceğinizi adım adım anlattık.

5 Adımda Saç Bakımı

Adım 1: Yukarıdan Aşağıya Saç Fırçası

Saçınızı yıkamadan önce, herhangi bir karışıklıktan kurtulmak için fırçaladığınızdan emin olun. Herhangi bir kırılma veya saç hasarını önlemek için saçlarınızı daima yukarıdan aşağıya doğru yavaşça fırçalayın.

saç bakımı

Adım 2: Ham Hindistan Cevizi Yağı

Bir saç güzelliği için gizli silah: Ham Hindistan Cevizi Yağı. Saçların kırılmasını önler, saçı nemlendirir, kan dolaşımını hızlandırır, besinler açısından zengin ve aynı zamanda antibakteriyeldir. Saçınıza özenle yayın. Gece yatmadan önce yapmanızı öneririz, böylece uyurken bütün gece boyunca bakım devam eder. Ertesi sabah saçınızı yıkayın Eğer zamanınız yoksa, duş almadan hemen öncede yapabilirsiniz. Duştan önce yapmak istiyorsanız, yıkamadan önce saçınızda kalması için en ideal zaman 1 saattir.

Adım 3: Saçınızı Doğru Şekilde Yıkayın

Saçınızı nasıl yıkadığınız, sağlıklı ve güzel uzun saçları korumak için çok önemli bir adımdır. Saçınızı duşta sadece bir kez mi yıkıyorsunuz? Evet yanıtı verdiyseniz (muhtemelen çoğumuzun yaptığı gibi), o zaman iki kez şampuanlamanın bunu yapmanın doğru yolu olduğunu bilmelisiniz. Saçınızı iki kez yıkadığınızda, ilk tur saçınızdaki tüm kir ve lekelerden kurtulur ve ikinci tur aslında onu temizler. Ardından, nemi geri kazanmak için saçınızın uçları boyunca bir saç kremi kullanarak bitirin.

Adım 4: Fırçalama ve Fönleme

Saçlarınızı taze bir şekilde yıkadıktan ve yumuşattıktan sonra, karışıklıkları gidermek için hafifçe fırçalayın. Sonra, daha fazla hacim eklemek için saçlarının köklerine köpük uygulayabilirsiniz. Ürünü saçınıza eşit bir şekilde sürdüğünüzden emin olanları tercih edebilirsiniz. Son olarak, saçlarınızı kuruturken daha fazla hacim için her zaman baş aşağı kurutun. Bu numarayı deneyin, çok basit ve gerçekten işe yarıyor!

Adım 5: Düzleştirici Olmadan Doğrultma

Saçınızı düzleştirici olmadan düzleştirmek için kullanabileceğiniz süper düzgün bir numara, saçınızı bir fırça ile düz bir şekilde kurutmaktır. Seramik büyük yuvarlak bir fırça alın. Isı ona aktarılacak ve aynı zamanda düzleştirici olarak işlev görecektir.