Burnu yıpranmış topuklu ayakkabılarınızı yenileyin

Burnu yıpranmış topuklu ayakkabılarınızı yenileyin - Kadin2.com

Burnu yıpranmış topuklu ayakkabılarınızı yenileyin

Çok severek aldığınız ve eskimesine rağmen bir türlü vazgeçemediğiniz burnu yıpranmış topuklu ayakkabınızı kolayca yenileyerek tarzınıza uygun, yeni bir topuklu ayakkabı yaratabilirsiniz!

Topuklu ayakkabı; bazı kadınlar için tutku, bazı kadınlar için eziyet, bazı kadınlar içinse uğruna maaşlarının yarısını verebileceği kadar değerli bir eşyadır. Bu nedenle sırf eskidiler diye çok severek aldıkları ve birlikte sayısız zorlu günü geçirdikleri burnu yıpranmış topuklu ayakkabılarından vazgeçmek istemezler. Eğer sizin de bu tip bir sorununuz varsa, sadece 10 dakikanızı ayırarak burnu yıpranmış topuklu ayakkabınızı tamir ederken, yepyeni bir topuklu ayakkabı yaratabileceksiniz. Bunun için ihtiyacınız olan;

Ekran Resmi 2015-03-06 13.54.41

Malzemeler
Eskimiş topuklu ayakkabı
Boyanın etkilemeyeceği bez parçası ya da streç film
Ayakkabınızın yüzeyini boyuyabilecek zevkinize göre bir boya
Fırça
Bant
Astar boya

Nasıl yapılır
Kadın ve Kadın’da yer alan habere göre öncelikle ayakkabınızın yüzeyini temizleyin. Daha sonra bez parçası/streç filmi ayakkabınızın burnunu açık bırakacak şekilde, fotoğraftaki gibi ayakkabınıza sarın. İsterseniz kaymaması için bantlayın. Daha sonra astar boyayı uygulayıp kuruduktan sonra, istediğiniz renkli boyayı ayakkabının ana hatlarını takip ederek taşmayacak şekilde dikkatlice sürün. Kurumaya bırakın. Boya kuruduktan sonra bantla beraber bez parçası/streç filmi dikkatlice çekin. Yenilenmiş ve yeniden tasarlamış topuklu ayakkabınız işte hazır!