Buse Terim’den Dekorasyonda Son Trendler

Buse Terim'den Dekorasyonda Son Trendler - Kadin2.com

Buse Terim’den Dekorasyonda Son Trendler

“Evimiz kendimizi en rahat ve huzurlu hissettiğimiz yer olmalı. Ben de kendi evimi dekore ederken en çok buna dikkat ettim” diyor Buse Terim… İşte diğer önerileri…

buse-terim-konsept
Buse Terim’den dekorasyon tüyoları Evimde mobilyalar salonda perdelerimizle uyumlu olması açısından mor ve bej ağırlıklı. Hem modern hem klasik denilebilecek bir ev. Bir şömine köşemiz var, orada ise sarı ve turkuazlar hakim. Evin daha çok vakit geçirdiğimiz bölümü salon. Bu yüzden aksesuarların daha yoğun olduğu yer de salonumuz. Ufak bir balkonumuz var, burası da keyifle kullandığımız bir alan. Genelde akşam yemeklerini burada yiyoruz. Ribbon Flowers sayesinde her haftanın başında evimi taze çiçeklerin kokusu sarıyor. Sitenin işleyişi şu şekilde: Haftalık üye oluyorsunuz, her hafta Ribbon Flowers’ın kurucusu Buse’nin kendi zevkine göre hazırladığı çiçekler kapınıza geliyor. İsterseniz onlar her hafta yeni bir vazo gönderip hafta bittiğinde boş vazonuzu geri alıyorlar, isterseniz kendi evinizde bulunan vazoyu verebiliyorsunuz ve o vazoya göre bir aranjman yapıyorlar. Bir evi tamamlayan şeylerin en başında canlı çiçeklerin de olduğuna inanıyor ve bu taze dokunuştan çok keyif alıyorum.

buse-terim

DEKORASYONDA SON TRENDLER

Bu sezon dekorasyonda yine doğallık, zanaatkarlık ön planda. Folklorik desenler, doğal boyalar, geleneksel motifler özellikle aksesuarlarda dikkat çekiyor. Öte yandan siyahın evlerimizdeki yükselişi sürecek. Siyah duvarlar ve paneller, evlere iddialı ve şık bir hava katıyor. Siyahı özellikle metalik detaylarla zenginleştirebilirsiniz. Vintage ise yine gündemimizde.

cicek-vazo

 

Vintage esintili mobilyalar, farklı koleksiyonlarda karşınıza çıkabilir, ama benim size tavsiyem gerçek vintage’ın peşine düşerek antikacıları, bit pazarlarını ziyaret etmeniz. Moda ile dekorasyonun bitmez flörtü, mavi rengin dekorasyonda da ağırlığını hissettirmesiyle sonuçlanıyor. Mesela, kendinize mavi bir oda yaratmayı hiç düşündünüz mü? Son olarak özellikle yastıklarda çiçek desenleri sıklıkla karşımıza çıkıyor, yani çiçekleri vazolarda tutmak yerine kumaşlara taşıyoruz.