Buz kullanarak enerji depolayın

Buz kullanarak enerji depolayın

Düşük enerjiye bağlı adaptasyon ve yorgunluk gibi problemler yaşıyorsanız, buz küpü kullanılarak uygulanan bu yöntem çok işinize yarayacak!
Enerji ile dolmak için bir buz küpünün size yardımcı olabileceğini biliyor musunuz? Resimde gösterilen boyunla kafanın birleştiği noktaya koyacağınız bir buz küpü bunu sağlıyor. Bu teknik Çin akupunkturuyla bağlantılı, buz küpünü yerleştirdiğiniz noktanın adı Feng Fu ve anlamı “rüzgar evi”.

Sadece 20 dakika sürüyor

Sadece buz küpünü resimde gösterilen Feng Fu noktasında 20 dakika tutun. Doğal olarak başlangıçta biraz donacaksınız ancak otuz kırk saniye sonra sıcaklığı hissetmeye başlayacaksınız.

Bunu her gün yaptığınız takdirde zindelikle dolduğunuzu hissedeceksiniz. Çünkü buz küpü endorfin hormonunun kanınıza salgılanmasını sağlayacak. Bununla beraber bu tekniğin birçok başka yararı olduğu da söyleniyor.

Örnek olarak;

– Uyku düzeni,

– Daha iyi sindirme,

– Gripe karşı direnç,

– Daha az eklem, diş ve baş ağrısı,

– Daha iyi nefes alma ve daha iyi kardiovasküler sistem,

– Nörolojik rahatsızlıkların tedavisi ve omurgasal sorunlar,

– Cinsel yolla bulaşan ve bağırsak hastalıkları,

– Tiroid bezi sıkıntıları,

– Hipo ve hiper tansiyon ve artrit,

– Astım,

– Besinsizlik ve obezlik,

– Selülit,

– Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve bağırsak hastalıkları,

– Uykusuzluk, kronik yorgunluk, depresyon, stres ve psiko-duygusal rahatsızlıkların yönetimi.

Bu metot söylenildiğine göre vücudun dengesini bulmasını sağlıyor, yani teknik olarak bir ilaç değil ancak tazeleme yöntemi. Sadece şizofreni, epilepsi (sara) hastaları, ve hamilelik döneminde tavsiye edilmiyor.