C Vitamini Serumunuzu Evde Kendiniz Yapın

C Vitamini serumu evde kendiniz yapın. C vitamini serumu cildiniz için büyük önem taşır. İşte kendi C vitamini serumunuzu yapmanın yolu…

C vitamini antioksidan özellikleri nedeniyle cilt sağlığında önemli bir rol oynar. C vitamini cilt hücrelerinin yenilenmesi sağlar. Bu şekilde cildiniz genç ve sağlıklı görünüm elde eder. Özellikle yaş, gebelik ve güneş sebebiyle cilt üzerinde meydana gelen kahverengi lekeler, C vitamini sayesinde azalır. Bunun için C vitamini serumu cildiniz için büyük önem taşır.

Cildiniz üzerindeki olumlu etkilerini görmek için 3 ay boyunca C vitamini serumunu uygulayın. Yüzdeki 20 C vitamini tozu, yüzde 80 su ve aloe vera karışımı başlangıç için ideal karışımdır.

Gerekli malzemeler:

 

  • 1 tatlı kaşığı C vitamini tozu
  • 1 tatlı kaşığı filtrelenmiş su
  • + 2 tatlı kaşığı aloe vera jeli
  • 1/4 çay kaşığı E vitamini yağı (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Küçük bir kapta, C vitamini tozu ve filtrelenmiş suyu birleştirin. C vitamini tozu tamamen eriyene kadar malzemeyi çırpın. C vitamini tamamen çözüldükten sonra içine aloe vera jeli ve E vitamini ilave edin.

Bir huni yardımıyla koyu renk bir şişenin içine bu karışımı boşaltın. 1-2 hafta boyunca buzdolabında C vitamini serumunu saklayın. İki hafta sonunda serumdaki pH seviyesi değişimini fark edeceksiniz. C vitamini tozu ve aloe vera jeline bağlı olarak farklı renk ve kıvama sahip olabilir. C vitamini tozu genellikle beyaz veya pembedir.

Kullanılışı:

Yatmadan önce, cildinizi tonikle temizleyin. Eğer tonik kullanmıyorsanız yüzünüzü yıkayın. Ardından C vitamini seriminden küçük bir miktar sürün. Ardından nemlendiricinizi kullanın. Her kullanımdan önce serum şişesini sallayın. Serum kalın olacaktır.

C vitamini serumunu gündüz güneş ışınlarına maruz kalacağınız için kullanmayın.