Şık bir dağınık topuz nasıl yapılır?

Dağınık topuz nasıl yapılır?

Saçlarımız güzelse, dünya güzellik yarışmasında birincilik almış kadar iyi hissederiz kendimizi. Son dakika gelen özel davetler için dağınık topuz yapmayı bilmekse işimizi kolaylaştırır.

Dağınık topuz modeli yaptırmak istediğinizde veya evde kendiniz topuz modeli yapmak istediğinizde düz saçlarla mı topuz yapmak istiyorsunuz yoksa bukleli, dalgalı saçlarla mıtopuz yapmak istiyorsunuz önce ona karar vermelisiniz.

 

Şayet dalgalı, bukleli saçlarla dağınık topuz modeli istiyorsanız, saçlarınız önce saç maşası ile bukleler, dalgalar oluşturarak bir ön hazırlık yapmalısınız.

Düz saçlarla dağınık topuz modeli istiyorsanız saçlarınızı ilk önce özellikle uçlarını muntazam şekilde düz fön çekerek topuz modeline ön hazırlık yapmalısınız.

Dalgalı saç ile dağınık topuz yapacağınız zaman hemen saçlarınıza bir saç maşası ile bukleler oluşturun ve saçlarınızın kulaklarınız hizasından olan ön bölümünü ayırıp, arka taraftaki saçarlı mutlaka elinizle yukarı doğru toplayın.

 

Burada kesinlikle tarak kullanmayın, kesinlikle elinizle toplayın, çünkü dalgalı saça tarak vurursanız saçların dalgası akacaktır. Ardından ense kısmından birkaç tane saç tutamı aşağıya bırakın ki topuzunuzda ensenizde dalgalı saçlar kalsın.

Yukarıda topladığınız saçı kendi etrafından dolayarak aşağıya doğru saçı şişirip 4-5 tane siyah tel toka ile tutturun.

Önlere ve yanlara kulak hizasından ayırdığınız saçları yanlardan çekerek yukarıda topladığınız topuzun üzerine karışık şekilde tokalayın.

Alın kısmına saçlarınızdan iki tane sağlı sollu birer tutam saç indirin. Hemen ardından bolca saç spreyi sıkın çünkü topuz modeli çabuk akabilen bir topuz modelidir.

Böylece sadece birkaç dakikada oldukça şık bir topuz modeline kavuşmuş olursunuz