Doğru gelin makyajı nasıl olmalı?

Doğru gelin makyajı nasıl olmalı? - Kadin2.com

Gelin makyajı nasıl yapılmalı? Göz ve ten rengine uygun gelin makyajı nasıl olmalı? İşte gelin adaylarının merak ettiği soruların yanıtları…

gelin-makyaji-porselen

Gelin makyajı yapılırken yüzün anatomisine, ten rengine, göz şekline dikkat edilmelidir.

Gelinler için ten makyajı

Koyu renkli gözlere sahip bayanların dudaklarında ten rengi ve açık tonlar kullanılmalıdır. Eğer pembemsi bir cilt söz konusuysa çok fazla pembe renkler kullanılmalı, sıcak pembe ve fuşya tonlardan uzak durulmalıdır. Gelin makyajında allıklar naturel olmalı, yüzün gölgelemesi çok iyi şekilde yapılmalıdır. Bununla beraber boyun dekoltesi de çok önemli, boynun yüzle bir bütün olması gereklidir.

Gelinler için göz makyajı

Gelinin göz yapısı, yüz hatları, ten rengi hepsine uygun bir makyaj seçimi yapmak çok önemlidir. Göz makyajında, gözleri yorgun ve halsiz gösteren renklerden uzak durulmalıdır, böylelikle daha canlı gözlere sahip olmak mümkündür. İddialı ve dikkat çekici gözlere sahip olmak için göz rengine uygun renkler seçilmelidir.

gelin-makyaji

Göz makyajında yaz döneminde oldukça açık renkler olan pembe, şeftali, pudra rengi ve açıklı koyulu gri tonları tercih edilmelidir. Gerekirse günlük takma kirpik takılabilir.

Mavi gözler: Toprak ve dumanlı tonları tercih edebilirler. Bej rengi, koyu çikolata gözlere çekicilik katar. Çarpıcı ve dumanlı bir görünüm için siyahı seçebilirsiniz. Mor, gümüş ve turkuaz tonları da göz renginize uygundur.

Yeşil ve ela gözler: Altın ve yumuşak mor tonları size çok yakışır. Koyu kahve, koyu yeşil ve haki renkler de tercih edilebilir. Çok açık kahve tonlarından uzak durmalısınız.

Kahverengi gözler: Kayısı tonları, açık pembe ve parlak bej kullanılabilir. Daha sade bir görünüm için bakır, bronz, haki yeşili de uygun olur. Çekici görünüm için ise sıcak pembe, parlak yeşil, neon mavi kullanılabilir. Koyu yeşil ve turkuaz uzak durmanız gereken renklerden…

Kaynak: Hurriyetaile / Makyöz Zehra Has