Düğün günü yapmanız gereken 5 ayrıntı

Evliğin sürecinin belkide en heyecanlı günüdür Düğün günü. Her şeyin doğru ve kusursuz geçmesi gereken bugünde sizi strese sokacak bir çok detay vardır. Yoğun ve telaşlı bu en güzel gününüzde unutmamanız gerekenler bazı ayrıntılar var.

Kadın 2 olarak bunları sizin için derledik…

1 – Gelin ve damadın yemek yemeyi unutmaması gerekiyor
Bu madde oldukça önemlidir. Çünkü yoğun ve stresli geçecek düğün gününüzde özellikle de kahvaltı yapmamışsanız aç kalma ihtimaliniz oldukça fazladır. Çünkü düğün gününde yaşanan heyecan ve yoğunlukta 24 saatte yemek için vakit bulamayabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için düğün sabahı yapacağınız sağlam bir kahvaltı size gün boyu enerji verecektir.

2 – Günlük ilaç kullanıyorsanız DİKKAT!
Sağlığınızı korumak için gün içinde aldığınız ilaçlarınız varsa onları mutlaka yanınıza alın. Heyecandan ilaç kullanmayı unutmamak içinde akıllı telefonunuza hatırlatıcı not ekleyin.

3 – Su içmeyi ve sabah duşunuzu unutmayın
Düğün günü çok fazla enerji harcayacağınız için yanınızda su şişesi bulundurmayı unutmayın. Yaşanacak su kaybını önlemek için devamlı olarak su tüketin. Düğün sabahı unutmamanız gereken bir konuda uyandığınızda ılık ve sakin bir duş almak olmalı. Bu ayrıntıyı sakın ihmal etmeyin.

4 – Hayat kurtaran acil durum çantası hazırlayın
Düğün gününüzü güzel hatırlamak istiyorsanız yaşanacak acil durumlar için bir çanta hazırlamanız iyi olacak. İçinde yedek ayakkabı, telefon şarjı, iğne ve iplik, ağrı kesici, yara bandı, kuru ve ıslak mendil çantanızda bulunmalı. O gün yaşanacak bütün aksiliklere hazırlıklı olmanız gerekiyor.

5 – Gülümsemeyi unutmayın
Düğün günü içine gireceğiniz stres, heyecan ve yoğunlukta biraz gerilebilirsiniz. Bütün bunlara rağmen o gün sizin en güzel gününüz. Bunu unutmayın ve yıllar sonra bile hatırlanacak güzel anların tadını çıkarın. Ayrıca düğün fotoğraflarınızda güzel çıkmanız içinde gülümsemeniz gerekecek.