Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar

Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar - Kadin2.com

Duşa kabinlerinin temizliği kadınlar için son derece önemlidir. Duş kabinleri uzun süre kullanıldığında cam üzerinde, özellikle de yanlarda tortular ve lekeler oluşur.

Duşakabin temizliği için ipuçları!

Doğru Ürünü Seçin

Kabinin dezenfektanla temizlenmesi önemlidir. Kabini duşta etkin bir şekilde temizlemek istiyorsanız, ilk önce kireç çözücüleri denemelisiniz. Ancak, bu alanlar için özel olarak tasarlanmış sıvıları ve kremleri de kullanabilirsiniz. Köşelere sünger veya fırça ile dezenfektan uygulayın. Bu genellikle küf veya tortu birikintileri oluşumundan kaynaklanır. Ulaşılması zor alanlar için bir diş fırçası da kullanabilirsiniz.

Doğal malzemelerle duş temizliği: Sirke bu konuda en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Kabini sirke ile duşta temizlemek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey sorunlu bölgeye sirke uygulamaktır. Ayrıca karbonat ve beyaz sirke karışımını da kullanabilirsiniz.

Duş Camı Temizliği

Duştaki kabin camını temizlemek için saf sirke karbonat kullanmalısınız. Macun kıvamına getirdiğiniz bu karışım duşakabin camını temizleyecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Yani, bu karışımı uyguladıktan sonra en az 20 dakika beklemelisiniz. Ardından karışımı bol su ile iyice temizleyin.

Tercih edebileceğiniz diğer yöntemlerden biri de yağmurda serpme spreyler kullanmak. Bu spreyler sadece dış camlar için değil aynı zamanda duş kabinleri için de kullanılır. Bu ürünleri büyük mağazalarda kolayca bulabilirsiniz. Bu spreyi uygularken camın kuru olduğundan emin olmalısınız. İlk yöntem tamamlandıktan sonra camı iyice kurulayın. Daha sonra bu spreyi kullanabilirsiniz. Camı iyice püskürtmek için peçeteyi kullanmalısınız. Duşu haftada bir kez temizleyebilirsiniz.