Esra Erol kaderini nasıl değiştirdi

Esra Erol kaderini nasıl değiştirdi

 

‘KÜTAHYALI KIZ’ nereden nereye

Sıcak ve rahat aile yuvasını bırakıp büyük şehire geldi. Önce dizilerde küçük roller oynadı. Zaman zaman işsiz kaldı. Ama hiç yılmadı. Sonunda daha 30 yaşına bile gelmeden ekranların kısa sürede ‘Efsane’ haline gelen programlarından birini sunmaya başladı. Bu onun hayatının da dönüm noktası oldu. Son olarak da rekor ücretle gerçekleşen transferiyle gündeme geldi.

 

İşte orta halli bir ailenin kızı olan Esra Erol’un sakin bir kentte başlayıp pırıltılı dünyaya uzanan öyküsüEsra Erol, beş çocuklu bir ailenin kızı olarak 1982 yılında dünyaya geldi.Babası Seyfi Bey polisti. Erol’un çocukluğu Kütahya’da geçti.Kız Meslek Lisesi’ni bitirdi, Açık Öğretim Fakültesi’nden mezun oldu.Aslında tam da babasının kızı bir çocuktu Esra Erol. Seyfi Bey’in görev yaptığı karakolda geçirirdi günlerinin büyük bir bölümünü.

 

Hatta okul ödevlerini bile orada yapardı.Kütahya Yeni Doğan Karakolu, Erol’un ikinci evi oldu uzunca bir süre.Fakat aklına televizyoncu olmayı koymuştu. Önce Kütahya’daki yerel kanallarda çalıştı. Sonra da ver elini İstanbul.O dönemde amacı sadece 7 aylık bir spikerlik eğitimi almaktı.

 

Ne var ki sonra bir daha memleketine dönmedi Erol.O dönemde ailesinden kopması da kolay olmadı Erol’un.Katıldığı bir TV programında Kütahya’dan İstanbul’a gelirken babasıyla yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatmıştı ErolBabası “Ne yersin, ne içersin beni ilgilendirmez” deyince Erol da şevkinin kırıldığını anlatmıştı TV programında.

 

Babası o sıralarda kızının kısa sürede pes edip evine döneceğini düşünüyormuş. Ancak beklediği olmamış.Esra Erol, İstanbul’a geldiğinde önceleri işler hiç de kolay yürümedi. Bir dönem işsiz de kaldı.

 

Ama yine de Kütahya’ya dönmeyi aklının ucundan bile geçirmedi.O dönemde ailesinden ayrı kaldığı için ileride vican azabı duyup duymayacağının endişesini taşıdı sadece.Sonra yavaş yavaş şansı dönmeye başladı Erol’un. Önce dizilerde küçük roller almaya başladı.

 

2004’te Kalp Gözü ve Cennet Mahallesi, bir yıl sonra Başkan ve Tuzak adlı TV filmlerinde oynadı.İstanbul’a geldiğinde Maltepe Üniversitesi’nin diksiyon-spikerlik kurslarına katıldı önce.

 

Sonra Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı. Ardından da staja başladı.Erol Kelebek’e verdiği bir röportajda ilk maaşının 100 milyon yani bugünün parasıyla 100 TL olduğunu anlatmıştı.Ama işinden memnun olmayıp çeşitli kanallarda çalıştıktan sonra sektör değiştirmeye karar verdi.

 

Bir süre halkla ilişkiler alanında çalıştı.O dönemde de kelimenin tam anlamıyla şans yüzüne güldü Esra Erol’un.Hayatını değiştiren Desti İzdivaç programını sunmaya başladı. O dönemde daha küçük bir kanal olan Flash TV’de çalışıyordu Erol.Hayatını değiştiren Desti İzdivaç programını sunmaya başladı. O dönemde daha küçük bir kanal olan Flash TV’de çalışıyordu Erol.Ardından Esra Erol’da Evlen Benimle adıyla atv’ye transfer oldu Erol.

 

Önümüzdeki sezon ise Fox TV’de sunacak programını Esra Erol. Bu transferi Twitter sayfasından takipçilerine duyurdu Erol.

 

O alacağı ücreti açıklamadı ama TV kulislerinde aylık 500 Bin TL alacağı konuşuluyor.

 

Esra Erol, 2010 yılında Ali Sözbir ile dünyaevine girdi. Nikahı programını sunduğu stüdyoda, canlı yayında kıyıldı.

 

Erol ve Sözbir’in düğünü Sapanca’da kıyıldı.

 

Erol dünyaevine girdikten bir süre sonra anne oldu.

 

Oğlu Ali’nin doğumunu böyle paylaşmıştı mutlu çift.

 

Minik Ali geçen yıl Altın Kelebek ödül törenine de katılmıştı.

 

Sunuculuk yaptığı izdivaç programı ile üne kavuşan Esra Erol Twitter’dan ilkokul fotoğrafını paylaşıp hayranlarını şaşırttı. Erol, fotoğrafın altına “İlkokul yılları” notunu düşüp o günlere olan özlemini böyle dile getirmişti.Ünlü sunucu Esra Erol’un 15 sene önce bir sahne programında sunuculuk yaparken çekilen fotoğrafları çıktı.

 

Seda Üren’le, Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay’ın beraber sahne aldığı bir programı sunan ve sahnede hazırolda bekleyen Esra Erol’un bu hali görenleri gülümsetti.Akay bu fotoğrafları ‘Bir gazeteci arkadaşımız, 15 sene önce Seda Üren’le çıktığımız sahne programında çektiği fotoğrafları gönderdi.İşte 15 sene önce Esra Erol sahnede beni anons ederken…

 

Şarkılarımı söylerken Esra Erol’u hazırolda bekletmişim.’ notuyla paylaştı.