Gelin Ayakkabısı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Gelin Ayakkabısı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Düğününüzü planlarken her detayı düşünmeli ve her noktaya önem vererek mükemmel bir tasarıma ulaşmalısınız. Bu işlemi gerçekleştirirken gelin ayakkabısı seçerken de birtakım noktalara dikkat ederek doğru tercihe ulaşacaksınız.

Zemin ve hava durumuna dikkat

Düğününüzü yapacağınız ortamın zeminini öncelikle dikkate almalısınız. Kır düğünü yapacaksanız rahat bir gelin ayakkabısı tercih edebilirisiniz. Salon düğünü yapacaksanız ise topuklu ayakkabı tercihini kullanabilirsiniz. Bunu yanında ister kapalı ister açık havada düğün organize edin eğer hava yağışlıysa mutlaka bunu göz önünde bulundurarak ayakkabı tercih etmelisiniz.

Kokoş değil şık olun

Düğününüzde tercih edeceğiniz gelinlik, duvak gibi kombin detaylarını uygun şekilde uyarlamalı absürt tasarım ortaya çıkmasını engellemelisiniz. Bunu yaparken gelin ayakkabısına da dikkat etmeli kokoşluktan uzak durarak şık görünüme kavuşacağınız tercih etmelisiniz. Gelin ayakkabısı seçiminizde dikkat etmeniz gereken unsurlardan en dikkat çekicilerinden biri de bu detaydır.

 

Gelinlik ile tema uyumu

Değişik renk ve modelde olabilecek gelinliğinizin kombinini tamamlamak için gelin çiçeği ve duvak gibi detaylara önem vermelisiniz. Tema uyumunuzu sağlamak için en önemli detay olarak da gelin ayakkabısı seçimi noktasında hassas olmalısınız.

 

Rahatlığı ön planda tutun

Düğününüzde en önemli detay olan rahatlığı göz önünde bulundurarak gelin ayakkabısı seçiminizi gerçekleştirmelisiniz. Bu seçiminizde siz zorlayacak durumlar olabilir. Çok beğendiğiniz topuklu ya da başka modelde giyimi zor bir gelin ayakkabısı beğendiyseniz gelinlik ayakkabısı tarzında babet alarak bu tercihinizi rahat hale getirebilirsiniz. Salona gelene kadar babeti giydikten sonra boy göstereceğiniz yerde beğendiğiniz gelin ayakkabısınız kullanabilirsiniz.

 

Detaylarla fark oluşturun

Gelin ayakkabısı seçiminde dikkat etmeniz gerekenler arasında en önemli noktalardan biri de detaylardaki zarafettir. Topuk ve bağcık gibi noktalarda özel tasarımlı ayakkabılar tercih ederek gelinlik kombininizi tamamlayabilirsiniz.