Göğüsler neden sarkar? İşte o kötü alışkanlıklar

Göğüsler neden sarkar? İşte o kötü alışkanlıklar - Kadin2.com

Göğüsleri sarkıtan kötü alışkanlıklar

Bazı kötü alışkanlıklarınızın sağlığınızı tehdit etmesinin yanı sıra göğüslerinizin sarkmasına neden olduğunu da biliyor muydunuz?

gogus-sarkmasi

Göğüslerinizin sarkmasından şikayet mi ediyorsunuz? Farkında olmadan yaptığınız bazı alışkanlıklar göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor. Daha dik ve güzel göğüslere sahip olmayı istiyorsanız bu kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekecek…

İşte göğüslerin sarkmasına neden olan alışkanlıklar…

Yanlış sütyen bedeni seçimi
Yanlış sütyen bedeninin göğüslerin sarkmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan pek çok araştırmada yanlış sütyen bedeni seçimi ya da göğüsleri tam toparlamayan sütyenlerin göğüslerin sarkmasına sebep olduğunu ortaya koyuyor.

2013 yılında yayınlanan 15 yıllık kapsamlı bir başka araştırmaya göre hayatı boyunca hiç sütyen kullanmayan kadınların kullananlara oranla göğüslerinin daha az sarktığı gözlemlenmiş.

gunesten-korunma

Göğüsleri güneşten korumamak
Yazın güneşten korunmak için yüzünüze güneş koruyucu krem sürüyorsunuz değil mi? Güneş kreminizi yalnızca yüzünüze ya da kollarınıza değil, tüm cildinize uygulamalısınız. Güneşin zararlı ışınları yanızca yüzünüzde değil, göğüslerinizde de erken yaşlanma belirtilerine ve istenmeyen sarkmalara neden olabilir.

Sigara içmek
8 yıllık bir araştırma sonucuna göre sigara içmek göğüslerin sarkmasına neden olduğu ortaya çıkarıldı. Sigara, cilde doğal gerginliği ve canlılığı veren elastine zarar verir ve bunun sonucunda cildiniz erken yaşlanır.

saglik

Yeteri kadar su tüketmemek
Yeterli miktarda su içmenin cilt için olan faydalarını defalarca duymuş olabilirsiniz. Ancak, su içmemenin göğüslerinizin sarkmasına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Yetersiz su tüketimi; cildinizin kurumasına, gerginliğini kaybetmesine ve çabuk yaşlanmasına neden olur.

Ani kilo almak ya da vermek
“Yo-yo” gibi ani zayıflamayı sağlayan, sağlığa zararlı diyetler yapıyorsanız, göğüsleriniz bundan kötü etkilenir. görür. Cildiniz, ani kilo alıp vermeye bağlı olarak doğal gerginliğini kaybettiğinde elastik yapısı yok olur. Göğüsler genellikle yağdan oluştuğu için kilo verdiğinizde ilk olarak göğüsleriniz sarkar.