Kuru yemişlerin bilinmeyen faydalari

Kuru yemişlerin bilinmeyen faydalari - Kadin2.com

Günlük hayatımızda kuru yemişin yeri çok aslında. Peki kuru yemişin faydalarını biliyor muyuz? Yemeklerde, tatlılarda, beş çayı kek ve kurabiyelerinde tükettiğimiz fındık,fıstık,cevizin bir araya gelindiğinde çıtlatılan çekirdeğin, sinema izlerken patlattığımız mısırın vücudumuza olan bir çok faydasını biliyor muydunuz?

Bu haberimizi okuduktan sonra kuru yemişlere bakışınız değişecek. Ve artık çocuklarınızın beslenmesinden kuru yemişi eksik etmeyeceksiniz…

İşte kuruyemişlerin faydaları:

Leblebi: Anne sütünü artırır, mideyi rahatlatır, zayıflatır.

Kabak çekirdeği: Böbrekleri güçlendirir,idrar yollarını temizler, protatı önler, bağırsak kurtlarını düşürür, cinselliği güçlendirir.

Fındık: Kalbi korur, tansiyonu düşürür, cinsel gücü artırır,cildi güzelleştirir, şeker hastalığını önler, beyni geliştirir, stresi önler.

Ceviz: Öğrenmeyi kolaylaştırır,beyni geliştirir, zihin yorgunluğunu alır, kanseri önler, kansızlığı önler, kalbi korur.

Antep fıstığı: Kolestrolü düşürür, enerji verir, öksürüğü giderir, akciğeri temizler.

Fıstık: Yaşlanmayı geciktirir,sigaranın zararlarını azaltır,zihni açar,beyni geliştirir,kanserden korur, cinsel arzuyu artırır.

Çekirdek: Kolestrolü düşürür, kalp sinir hastalıklarını önler, damar sertliğini önler, idrar söktürür, cinsel arzuyu artırır.

Kuru üzüm: Kansızlığı önler, ishali giderir, halsizliği önler, unutkanlığı önler,kan yapar, diş çürümelerini önler, karaciğere,öksürüğe, bronşite iyi gelir.

İncir: Kanseri önler,kemik gelişimini sağlar, kolestrolü düşürür, kemik erimesini önler, kanı güçlendirir.

Kaju: Gribi önler, büyüme ve gelişimi sağlar, kalp atışını sağlar, kalp atışını düzenler, kemikleri güçlendirir, hamilelere iyi gelir, kalbi korur böbrekleri güçlendirir.

Badem Göğüs: hastalıklarını önler, yorgunluğu giderir, anne sütünü artırır, kalp krizini önler, kanseri önler, cinsel arzuyu artırır, baş ağrısını giderir.

Mısır: Şekeri önler, kabızlığı önler, enerji verir