Lame ve Dorenin Pırıltısı

Lame ve Dorenin Pırıltısı - Kadin2.com

Dore ve lame kıyafet ve aksesuarlarda titizlikle kullanılması gereken renklerdir. Tek bir parçayla kıyafetinizin tamamen değiştirebilirsiniz…

Giyimde dore veya lameyi kullanmak modern ve çarpıcı bir moda anlayışını yansıtır. Gri ve sarının bu ışıltılı iki versiyonunu doğru kullanmanın inceliklerini bilirsek sofistike, cazibeli ve şık görünmemiz çok kolay!

Sizin için birkaç pratik öneri hazırladık, bu önerilerle işinizi kolaylaştırabilirsiniz…

Dore veya lameyle trend görünmek için:

Dore / lame elbise: Işıltılı, göz kamaştıran dore veya lame elbiseleri çok özel gecelere, önemli davetlere saklayın. Özellikle uzun boylu kadınlarda baştan aşağı dore pullar, payetler, lame boncuklarla işlenmiş elbiseler çok klas durur. Aksesuarları mümkün olduğu kadar sade ve bu iki renk efektini destekleyen nötr renklerden seçin. Düztabanlı sade ve klasik babet ayakkabılar da çok zarif duracaktır. Anne Hathaway ve Beyonce kırmızı halı davetlerinde sık sık bu stili kullanıyor.

Dore / lame bluz: Rahat ve sportif bir tarzı gündüzden geceye en iyi taşıyan, ışıltılı bir bluz ve kot pantolon kombini oluyor. Günlük bir kıyafete gece için ihtiyaç duyduğu o ekstra çekiciliği yine koyu renk denim veya beyaz pantolonlarla uyumlu dore veya lame bluzlar, atletler veriyor. Bu yüzden kendi tarzınızı sade ve rahat, sportif bir tarz olarak tanımlasanız bile gardırobunuzdan ışıltılı bluzları eksik etmemeniz gerektiğini düşünüyoruz.

 

Dore / Lame aksesuarlar: Dore ve lameyi; ya da altını ve gümüşü en çok da aksesuarlarda kullanıyoruz. Çünkü en güvenli yol bu. Dozunda bir hareket, bağırmayan bir görüntü… Dore tonlarında, veya lame nüanslar taşıyan topuklu ayakkabılar, gladyatör sandaletler ve parmak arası terlikler çoğu zaman kurtarıcımız oluyor, şıklıklarına sığınıyoruz.

 

Düz siyah bir elbiseyi sıradanlıktan kurtarmak, krem rengi pantolonlara karakter katmak, dökümlü ve uzun bir elbiseyi canlandırmak için… Tunik ve tayt birlikteliğinde şık bir kemerle son noktayı koyabilirken, portföy çantaları sadelikten yana olduğumuz gece davetlerinde şıklık adına ince bir detay olarak kullanıyoruz. Siyah ‘skinny’ kot pantolonları ve uçuşan beyaz elbiselere cesur bir vurgu katmak için bronzun çok uygun olduğunu söyleyebiliriz. Altın tonlarının özellikle zümrüt yeşili ve çivit mavi gibi canlı renklerde elbiselerle kullanıldığında çarpıcı bir ahenk yarattığına tanık oluyoruz.

Dore ve lameyle kaçınılması gerekenler:

İlk kural aşırıya kaçmamak, doz aşımı yapmamaktır. Basit görünmek istemiyorsanız baştan aşağı ya dore, tepeden tırnağa lame giyinmeyin (tek parça gece elbiselerinden değil; kıyafet, aksesuar, hepsinin bir araya gelmesinden bahsediyoruz).

Takı konusunda eliniz hafif olsun. Kat kat, üst üste takılan kolyeler, kalın bilezikler ve bileklikler çok moda. Ancak, bu iki renk efekti söz konusu olduğunda yine abartmamakta fayda var. Altın ve gümüş rengi ince bilezikleri birlikte kullanmak şimdi çok ‘in’… Büyük ve ağır takı kullanacaksanız mümkün olduğu kadar basit ve sade olmasına gayret gösterin. Mesela tasma kolye veya sadece gösterişli küpeler takın. İşaret parmağınızda iri, çarpıcı bir yüzük veya büyük ince halka küpeler hoş durabilir… Ya da saçlarınıza iliştireceğiniz zarif tokalar… Seçim sizin!

 

Siz siz olun, kaliteye önem verin. Boncuklu veya payetli bir ürün alıyorsanız üzerinde hiç eksik bulunmadığına emin olun. Sarkık iplikler, eksik boncuklar ve düğmeler dore ve lame gibi ışıltılı ve ilgi çeken parçalarda daha çok göze batar.