Mutlaka Görülmesi Gereken Yunan Adaları

Mutlaka Görülmesi Gereken Yunan Adaları

Yunanistan’ın sahip olduğu ada çeşitliliği seyahat edecekler için farklı seçenekler sunuyor. İşte en güzel Yunan Adaları…

Kos Adası: Asclipieion, tarihi pazaryeri, hamamlar, Müzik akademisi, tiyatrosu, Casa Romana, eski tapınaklar, Bizans kaleleri ve kiliseleri, ortaçağ kaleleri ve binaları ile tam bir mimari cennettir Kos Adası.

Midilli Adası:Yunan adaları arasında en büyük 3. ada olmasına rağmen yoğun turizmden etkilenmemiş ve gerçek Yunan tarzı yaşama sahip olan Midilli adası yerel kültürü yaşamak için en iyi fırsattır.

 

Farmakonisi Adası: Gençlik yıllarında korsanlar tarafından kaçırılan Sezar bu adada bir yıl boyunca rehin tutulmuştur. Pek iyi vakit geçirdiği söylenemez. Serbest kalması için ailesinden istenen paranın iki katını ödettikten sonra general olana kadar yaşadığı bu bir seneyi hep kötü bir hatıra olarak içinde saklar.

farmakonisi-adasi

Nas, Icaria Adası: Antik Yunan kültüründe tapınaklar her zaman büyüleyici güzelliğe sahip bölgelere kurulmuştur. Tapınağın olduğu bölgede oturup körfezi ve büyülü gün batımını izlemek günümüzde bile insanlara ilham verecek güzelliklere sahiptir.

 

Gavdos Adası: Avrupa’nın en güneyinde bulunan Gavdos adası diğer Yunan adalarının 40-50 yıl önceki hallerine sahiptir. Plajda geceleyebilir, uyuyabilirsiniz (diğer tüm adalarda buna izin verilmemektedir). Agios ve Potamos plajları Akdeniz’in en iyi plajı olma konusunda oldukça iddialıdır.