Muz kabuğu ile ayaklarınızı yaza hazırlayın!

muz

Sıcaklıklar belli bir noktaya yükseldiğinde, botlarımızı ve spor ayakkabımızı atıp, sandalet ve terliklerimizi çıkarmayı seviyoruz. Bu sayede ayaklarımızı güzel ve serin tutabiliriz! Ayrıca sandaletlerimizi göstermeyi de seviyoruz. Ama ayakların yaz için hazır mı? Eğer ayaklarımız bizim kadar yaza hazır olmazlarsa, size önerimiz muz yemelisiniz ve sonra kabuğu ile kullanışlı bir numara için kullanabilirsiniz.

Muz kabuğu, ayaklarınıza pedikür yapmak konusunda çok kullanışlı olabilir!

Sağlıklı

İlk olarak, muzların sahip olduğu inanılmaz sağlık yararları hakkında konuşalım. Günde iki muz yemek, sizin için harika şeyler hissettirebilir. Yine de çok fazla şeker içeriyorlar, bu nedenle şeker hastasıysanız, bu meyveleri yemeye dikkat edin. Ayrıca sık sık muz yerseniz fazla enerjiniz olur ve bağırsak hareketleriniz artar. Muz yemek aynı zamanda kansızlığa da yardımcı olur, bu nedenle demir eksikliği varsa, muz yemek iyi bir fikirdir.

Pedikür
Kış boyunca ayaklarınız güneş ışığı görmeden geçti mi? Yaz geldi ve sandaletleri giyme zamanı geldi. Sandaletler için de ayaklarınız yeterince güzel göründüklerinden emin olmak ister misiniz? Pedikürler gerçekten pahalı olabilir, bu yüzden paranızı bunun için harcamak istemiyebilirsiniz. Neyse ki, sizin ve ayaklarınız için harikalar yaratabilecek kullanışlı bir numaramız var. Muz pedikür amacıyla kullanılmaya çok uygundur; Meyvede bulunan amino asitler ve vitaminler, kuru ayaklarınızın kısa sürede tekrar yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olabilir.

Bu şekilde yaparsın
Muzu soyun ve yiyin sonra ayaklarınızı iyice temizleyin ve uygun şekilde kurulayın. Şimdi, muz kabuğunu alın ve kabuğun içini ayak tabanınızın üzerine sürün. Yumuşatıcı ve besleyici maddeler işini yapar ve ayak tabanlarınız tarafından emilir. Ardından ayaklarınızı ılık suyla durulayın. Daha sonra ayaklarınız üzerinde güzel bir vücut losyonu kullanın ve kuru, temiz çoraplar giyin.

Not: Bu makalede anlatıların kesin bir sonuç garantisi yoktur ve sonuçlar kişilere göre değişebilir.