• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Çilek yemek için işte harika sebepler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

cilegin-faydalari

Çilek yemek için işte harika sebepler

İlkbaharın gelmesiyle tezgahlardaki yerini alan çilek, mucizevi faydalarıyla sık sık tüketilmesi gereken meyvelerin başında geliyor. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak ara öğünlerimizde yediğimiz çileğin faydalarını araştırdık; haberimizi okuduğunuzda hemen çilek yemek isteyeceksiniz!

Kabızlık gidericidir

Çilek, içeriğindeki lifler sayesinde kabızlık gidericidir. Bağırsakları mükemmel bir şekilde temizler. Toksinlerden arındırır.

Cildi besleyicidir

Çilek, içerdiği fosfor, çinko ve magnezyum mineralleri sayesinde cildi besleyici özelliğe sahiptir. Akne, sivilce, siyah noktaları gidermeye yardımcıdır.

cilegin-bilinmeyen-faydalari

Kilo verdirir

Büyük bir kase çilek, sadece 50 kaloridir. Tatlı ihtiyacını doğal yoldan karşılar. Kişinin, kilo vermesine yardımcı olur. İkindi vakti ara öğünlerinde bir kase çilek ve bir fincan tarçınlı süt, zayıflamada mucizevi etkiler gösterir.

Kolesterolü düzenler

Kalp hastalıklarına neden olan kötü kolesterolü düzenlemeye yardımcıdır. Kan değerlerini düzenler. Sık sık çilek yiyen kişilerde kalp hastalıkları riskinin düşük olduğu testlerle kanıtlanmıştır.

Selülit gidericidir

Çilek, hem içerdiği mineraller hem de su ve idrar söktürücü etkisiyle selülit gidermeye yardımcı olur. Selülit, hücreler arasında su tutulmasına bağlı pürüzlü görüntünün oluşmasıdır. Çilek, su ve idrar söktürücü etkisiyle selülit gidericidir.

Ödem söktürücüdür

Ödem, toksin gibi kişinin kendini şişkin hissetmesine ve tartıda fazla kiloda görünmesine sebep olan olumsuz durumları ortadan kaldırır. İdrar, dışkı ve ter yoluyla vücuttan toksin ve ödem atar.

 

<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-55721608-1"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-55721608-1'); </script>   <script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-7797500489600509", enable_page_level_ads: true }); </script>