Sibel Can Müzeyyen Senar’ı unutmadı

Sibel Can Müzeyyen Senar'ı unutmadı - Kadin2.com

Sibel Can’ın TİM Maslak Show Center’daki konserinde iki hafta önce hayata veda eden Türk müziğinin çınarı Müzeyyen Senar yad edildi.

sibel-can-muzeyyen-senar

Müzeyyen Senar’a Can’dan vefa

Galata adlı albümüyle geçen yılın Altın Plak ödülüne layık görülen Sibel Can, 2015’in ilk konserini TİM Maslak Show Center’da verdi. Can, iki hafta önce vefat eden Müzeyyen Senar’ı yad ederek ona ait üç şarkı seslendirdi. Senar’la ilgili anılarını paylaşan Can, “Kendisinden bir şarkı öğrenmek için yapmadığım şey kalmıyordu. Müzeyyen abla tam okurdu, şarkı bitiyor ‘orası nasıldı, ne olur bir daha söyle’ diye diye çok şarkı ezberleme şansım oldu” dedi. Daha sonra Can, “Müzeyyen ablanın bana öğrettiği o şarkıyla başlayalım” diyerek önce ‘Benzemez Kimse Sana’yı ardından ‘Keklik’ ve ‘Ormancı’ şarkılarını okudu.

Tatlıses evime koyunla geldi!

Ay başında ameliyatı için Miami’ye giden İbrahim Tatlıses’i evinde ağırlayan Can, yaşadıkları eğlence dolu anları ise şöyle anlattı: “Miami’yi yaktı yıktı İbrahim Bey. Bir koyunla geldi evime, koyun aldı koyun, mangal yapacağız diye. Terasta yasaktı mangal yapmak ama hiç önemli değildi onun için. Evde ne kadar tava varsa, kendi elleriyle onları kesti, kızarttı, ızgara yaptı… Çok keyifli, güzel bir anı oldu. Onu çok seviyorum. Morali, her şeyi çok iyi.” Öte yandan Can, yeni bir single hazırladığını belirterek hayranlarına da müjde verdi.