Sivilceler İçin Doğal Maske

Sivilceler İçin Doğal Maske

Ev yapımı cilt maskeleri sivilcelerden kurtulmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Sizlere vereceğimiz bu maske ise cildinizi besler ve akne ile ilgili sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı malzemelerle çeşitleri içerir. Ayrıca evde kolaylıkla bulacağınız malzemelerden oluşan bu maskeyi siyah nokta, sivilce ve lekelerde kullanabilirsiniz. Özellikle ergenlik sivilcelerinde, yağlı ciltlerde sürekli oluşan lekelerden şikayet edenler de kullanabilirler. Ayrıca sivilcelerin iltihaplarını da kurutmaktadır.

Sivilceler İçin Maske:

2 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı kabartma tozu

Malzemeleri elinizle karıştırdıktan sonra yüzünüzün her tarafına sürünüz. Göze dikkat etmeniz gerekir. Maskeyi sürdükten sonra yarım saat kadar bekleyiniz. Maskeyi yüzünüzden ovarak çıkartınız.

Ilık su ile yıkadıktan sonra isteğe göre maden suyu ile de son temizleme işlemi uygulayabilirsiniz. Maden suyu yoksa su ile de temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 sefer yapabilirsiniz.

Eğer herhangi bir alerjiye karşı öncelikle yüzünüzün belli kısmına sürerek bekleyiniz.Eğer yoğurt ve kabartma tozuna karşı alerjiniz yoksa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kısa zamanda etkisini yüzünüzde fark edeceksiniz.