Size en uygun etek boyunu nasıl seçmelisiniz?

Size en uygun etek boyunu nasıl seçmelisiniz? - Kadin2.com

mini-etek

Hangi Etek Boyu Size Daha Uygun?

Her mevsimde sıklıkla kullanılan bir parça olan etekleri fiziğinize göre seçmeniz gerekir. Yanlış etek boyu sizi olduğunuzdan kilolu ya da kısa gösterebilir. Peki, size en uygun etek boyunu nasıl seçmelisiniz? İşte, öneriler…

Zayıf bayanlar için…

Zayıf bir bayansanız tercih edeceğiniz mini etekler bacaklarınızın ön plana çıkmasını sağlar. Eğer boyunuz kısaysa, dizinizin yaklaşık bir karış üstünde olan bir model seçmelisiniz. Seçtiğiniz eteği boyunuzu uzatmak adına eğer uygunsa dolgu topuklu ayakkabılarla kullanabilirsiniz.

kilos-etek

Eğer boyunuz uzunsa, giyeceğiniz kısa etek çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Uzun bacaklara sahip olduğunuz için giydiğiniz mini etek üzerinizde çok daha kısa durabilir. Bu nedenle seçiminizde dikkatli olmanızda fayda var.

 

Kilolu bayanlar için…

Hem kilolu hem de kısa boyluysanız diz kapağınızın hemen üzerinde biten modeller sizin için uygun olacaktır. Etek boyunuzu çok uzun tutmayın çünkü bu seçiminiz sizi olduğunuzdan da kısa gösterebilir. Ayrıca kabarık eteklerden uzak durmanızda fayda var.

pilise-etek

Uzun boylu ve kilolu bir bayansanız uzun, ayak bileklerinizde biten etekler giyebilirsiniz. Üzerinize oturan, dar modellerden kaçınmalısınız.