2015 Sömestr için etkinlik önerileri

2015 Sömestr için etkinlik önerileri - Kadin2.com

2015 sömestr tatili yaklaşıyor. Etkinliklerle, atölyelerle, gösterilerle, filmlerle ve tiyatroyla çocuklarınızın yarıyıl tatilini unutulmaz ve eğlenceli geçirmelerini sağlayabilirsiniz. İşte 2015 sömestr tatili için etkinlik önerilerimiz…

2015 sömestr

2015 sömestr

Okulların yarı yıl tatiline çok az kaldı, çocuklar güzel bir tatili hak ettiler. Son günlerde kimi çocuk tatil için sinema planı yapıyor kimi çocuk gösterilerde eğlenceli vakit geçirmenin hayalini kuruyor.

Çocukların ikinci döneme bomba gibi başlamaları ve bu tatili en iyi şekilde değerlendirmeleri için 2015 sömestr etkinliklerini bir araya getirdik.Sömestr anne-babaların çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeleri için de iyi bir fırsat.

madagascar

madagascar

Şov: Madagascar Live 

Tüm zamanların en sevilen maceralarından Madagascar’ın canlı sahne şovu Madagascar Live, ilk kez Türkiye’ye geliyor. Kahkaha dolu eğlencenin sevilen kahramanları bu kez canlı tiyatro gösterisiyle çocuklarla buluşuyor.

Sadece çocukların değil yetişkinlerden de büyük bir hayran kitlesi kazanan Madagascar Live, Aslan Alex, Zebra Marty, Zürafa Melman, Su Aygırı Gloria’nın yanı sıra hayvanat bahçesinin tüm sevimli kahramanlarının macerasını canlı tiyatro sahnesine taşıyacak. 2015 dünya turnesine Türkiye’den başlayacak macera dolu eğlence Türkiye’nin farklı illerinde hayranlarıyla buluşacak.

Tarih:
Bursa: 23-24-25 Ocak
İstanbul: 30-31 Ocak

kayak

kayak

Kamp: Kayak
Alkoçlar Zone’da kayak kampı, 9-17 yaş arası çocuklar için güzel bir sömestr etkinliği olabilir.

Alkoçlar Zone’da bütün kayak dersleri Camp Club kayakçılarının denetiminde ve gözetiminde yapılıyor. Çocuklar 24 saati programlı bu kayak kampında, yemeklerini restoran bölümünde Camp Club’a ayrılan özel masalarda yedikten sonra kampa ayrılan özel salonda akşam aktivitelerine, animasyon gösterilerine ve partilere katılabiliyor. Ayrıca çocuklar öğretmenleri eşliğinde kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna ve fitness alanlarını da kullanabiliyor.

Tarih:
1. Devre: 26-30 Ocak, 4 gece 5 gün
2. Devre: 2-5 Şubat, 3 gece 4 gün
Ankara: 6-7-8

küçük gurme

küçük gurme

 

Workshop: MSA – Küçük Gurme

Mutfak sever çocuklar, yarıyıl tatilinde MSA’da özgürce yemek yapmanın tadını çıkarabilir. Küçük gurmeler bu workshop’a ister arkadaşlarıyla gidebilir, isterlerse orada yeni arkadaşlar edinebilirler. Minikler yemekleri hazırlarken çok eğlenecekler, hatta evde tekrarlamak bile isteyebilirler.

10-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen workshop’ta çocuklarınız bonfile, sebze ve mantarlı pizza, çikolatalı ve frambuazlı mousse yapımını öğrenirken hem eğlenebilir hem de program sonunda sertifika alabilirler.

yedi cüceler

yedi cüceler

Tarih: 31 Sinema: Yedi Cüceler

Çocuklarınız için güzel bir tatil günü etkinliği arıyorsanız, bu yeni animasyon oldukça güzel bir seçenek.

“Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” ile “Uyuyan Güzel” masalının yeni bir birleşimi “Yedi Cüceler”in hikayesinde kötü cadı Dellamorta, Prenses Rose’u lanetler. Rose, 18 yaşına girmeden önce parmağına sert bir cisim batıp ve tüm kraliyetle birlikte 100 yıl sürecek derin bir uykuya dalacaktır. 18. doğum gününden bir gece önce Rose sevgilisini 7 dağın arkasında saklanmış bekleyen 7 cüceyi bulması için gönderir. Fakat genç adam Dellamorta’nın kötü ejderhasına yakalanır. Parti esnasında prensesin parmağına sert bir cisim batınca kraliyetteki herkes derin bir uykuya dalar. Yedi cücelerin, prens Jack’i ejderhanın elinden kurtarıp, Rose’u uyandırması için saraya götürmesi gerekir.

Vizyon tarihi: 30 Ocak 2015

kidzania

kidzania

Tema Parkı: KidZania

Çocuklara eşsiz bir tatil günü deneyimi için önerebileceğimiz KidZania, eğlendirirken bilgilendiren deneyimsel bir tema parkı. KidZania, 4-14 yaş arası çocuklara, kendilerine göre ölçeklendirilmiş alanlarda farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veriyor.

KidZania, itfaiyesi, bankası, hastanesi, süpermarketi, stadyumu ve arkeoloji müzesiyle çocuklar için eğlenceli bir dünya sunuyor. Çocuklar 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90’dan fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor.
İstediği mesleği seçen çocuklar, bu konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor! Pilotlar uçak kullanıyor, gizli ajanlar sır perdelerini aralıyor, arkeologlar kazı yapıyor ve şefler leziz yiyecekler hazırlıyor.

KizdZania
Telefon: (0 850) 200 54 39

uçan çocuklar

uçan çocuklar

Şov: Uçan Yumurcaklar

Tüm dünyada kendi türündeki tek şov olarak bilinen ve daha önceki yıllarda sergilenip büyük beğeni toplayan “Uçan Yumurcaklar” 6 gösteriyle yeniden TİM Show Center’da!

Temeli akrobasi hareketlerine dayanan “Uçan Yumurcaklar” izleyenleri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Yetenekleriyle dudak uçuklatan bu süper çocuklar yer çekimine meydan okuyarak adeta uçuyorlar. Bir yandan şarkı söylüyor, dans ediyor, diğer yandan rengarenk kostümleri ve gösteriye kattıkları komedi şovlarla izleyenleri güldürüyorlar. Gösteri için özel olarak bestelenen müzikler ve muhteşem ışık tasarımı, koreografiyle birleşince ortaya müthiş bir şov çıkıyor.

Tarih: 23-28  Ocak

çocuk atölyesi

çocuk atölyesi

 

Atölye: İstanbul Modern

İstanbul Modern, 7-12 yaş grubundaki çocuklara sömestr tatili için sanatla dolu, eğlenceli bir program sunuyor. Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği “7-12 Yaş Grubu İçin Yarı Yıl Sanat Atölyeleri”nde çocuklar resim, heykel, yerleştirme, tasarım, mimari gibi disiplinleri içeren uygulamalar yapıyor.

İstanbul Modern’de yarıyıl tatili boyunca çocuklara, sabah ve öğleden sonraları için iki program seçeneği sunuluyor. Her gün farklı bir program uygulanıyor. Çocuklar iki saat süren programlarda sanat eserlerini inceliyor ve atölye uygulaması gerçekleştiriyor ve sergi turu yapabiliyor. Pazartesi programlarında belirlenen konulara ilişkili filmlerin kısa gösterimleri yapılıyor.

İstanbul Modern
Telefon: (0 212) 334 73 52

alaaddinin sihirli lambasi

alaaddinin sihirli lambasi

Tiyatro: Alaaddin’in Sihirli Lambası

Üstün Dökmen danışmanlığında Tiyatro Yeniden’in sahneye koyduğu “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, masala farklı bir açıdan yaklaşıyor ve ortaya çocuklarınız için güzel bir tatil etkinliği çıkıyor.

Tiyatro Yeniden klasik bir masalı sahneye taşıyor. Ama bambaşka bir açıdan bakıyor masala; bugüne kadar hep Cin’den bir şeyler dilendi, Cin hep başkalarının dileğini yerine getirdi. Peki ya Cin ne istiyor? O mutlu mu lambanın içinde olmaktan? İnsanların bitip tükenmeyen isteklerini yerine getirmek zorunda mı? Ya onun istekleri, onun dilekleri? Onları kim yerine getirecek? Bu soruların yanıtları aranacak bu oyunda, tabii çocukların sınırsız düşleri harekete geçirilerek…

6 super kahraman

6 super kahraman

Film: 6 Süper Kahraman

İzleyicinin Walt Disney Animasyon Stüdyoları’ndan merakla beklediği, aksiyonla karışık bir komedi macera filmi: “6 Süper Kahraman”

Dehasının güçlerini kullanmayı öğrenen robot dahisi Hiro Hamada’yı, Hiro’ya bu konuda yardımcı olan muhteşem kardeşi Tadashi’yi, onlara çok benzeyen, macera bağımlısı arkadaşları GoGo Tamaga’yı, düzenli ve tatlı Wasabi No-Ginger’ı, kimya dehası Honey Lemon’ı ve fanatik Fred’in hikayesini anlatıyor. “6 Süper Kahraman”, kendini tehlikeli bir komplonun içinde bulunca en yakın arkadaşı Baymax isimli bir robotun yardımını istemek zorunda kalan robot dahisi Hiro Hamada’yı ve bir grup yüksek teknolojili kahramanının bu gizemi nasıl çözdüğünü anlatıyor.

Vizyon tarihi: 16 Ocak 2015

çocuk atölyesi

çocuk atölyesi

Atölye: Yaratıcı Drama

Akbank Sanat tarafından düzenlenen, yaratıcı drama atölyesi özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri güçlrndiren programı ile çocuklara hayata hazır bireyler olma yolunda destek vermeyi amaçlıyor. Çocuğunuz, hayatın farklı renklerini erken yaşlarda keşfetsin istiyorsanız, onları sahneye çıkarmanın tam zamanı…

Tarih: 31 Atölye: Sakıp Sabancı Müzesi

Çocuklarınızın sanatla dolu bir sömestr tatili geçirmelerini istiyorsanız Sakıp Sabancı Müzesi’nin etkinliklerine mutlaka göz atmalısınız. Sakıp Sabancı Müzesi Çocuk Eğitimi Programları, 6-10 yaş arası çocuklarınız için sürprizlerle dolu atölye çalışmalarıyla birlikte sömestr tatilini eğlenceye dönüştürüyor.

Programlar:
Kış Atölyesi
Tasarımcının Gizli Defteri
Resim Okulu

Tarih: 27 Ocak-6 Şubat

Katılım Ücreti: 75 TL (günlük) – 200 TL (4 günlük)
Detaylı bilgi ve rezervasyon: (216) 550 9762
Bilet fiyatı: 10 TL

narkamp

narkamp

Kamp: Narkamp

Ekolojik Turizm Merkezi Narköy, eşsiz bir Şubat Tatili deneyimi yaşamak isteyen çocuk ve gençleri, 3 gün 3 gece sürecek kampta aileleriyle birlikte ağırlayacak. Kampta, permakültür ve doğa deneyimleri, eğlenceli sanat atölyesi, ailece müzik-kendin yap, kendin çal müzik atölyesi, ekmek-peynir yapımı atölyesi, aile-çocuk ilişkileri söyleşisi ve çiftlik aktiviteleri ile çocuklarınızın ikinci yarıyıla daha enerjik ve verimli başlaması sağlanacak.

Atölye çalışmalarının yanı sıra; 100 dönüm arazide konumlanan ve doğanın tüm sırlarını gözler önüne seren Narköy ormanında yürüyüş, çiftlik hayvanlarını ziyaret, kuzinede kestane-ekmek, müzikli sohbetler, tamamı Narköy toprağında yetiştirilen ürünlerle hazırlanan organik yemekler, ve dinlendirici Narköy vadisinin seyir keyfi; eğitimlerine kısa bir mola veren öğrenciler ve ebeveynleri için eşsiz bir deneyim olacak.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için:
www.narkoy.com / info@narkoy.com
Tel: (0541) 486 4320

cam ocağı

cam ocağı

Atölye: Cam Ocağı Vakfı

Cam Ocağı Vakfı, sömestr tatilinde çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölye çalışmaları ile çocukları cam sanatı ile buluşturuyor. Riva’daki Cam Ocağı Vakfı atölyelerindeki füzyon, sıcak cam üfleme ve boncuk yapımı olmak üzere üç disipline ayrılan atölye programları çocukların unutamayacakları bir sanat keşfine dönüşüyor. Ayrıca çocukların yaptıkları çalışmalar, atölye sonrasında Cam Ocağı Vakfı tarafından ev adreslerine gönderiliyor.

Atölye programları süresince çocuklarınız katılacakları sanat etkinlikleriyle birlikte Cam Ocağı Vakfı’nın doğayla iç içe kampüsünde bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için:
info@glassfurnace.org / (0216) 433 369317/21

cocuklar

cocuklar

Atölye: Sanat Eğlence Okulu

Çocuğunuzun bütün gün evde bilgisayar oyunları oynayıp, televizyon izlemesini istemiyorsanız, birçok eğlenceli atölyeyle dolu Sanat Eğlence Okulu sömestr için oldukça güzel bir seçenek.
Sanat Eğlence Okulu 4 yıldır devam ediyor ve branşında uzman eğitmenler tarafından yönetilen yaratıcı drama, dans, yaratıcı müzik, çizgi film seslendirme, yoga, İngilizce belgesel film izleme, sihirli hareketler- jonglörlük ( tahta bacak, top, tül, flower stick, tabak çevirme ) atölyeleriyle çocuklarınıza eğlenceli bir tatil vadediyor.

Tarih: 26-27-28 Ocak / 2-3-4 Şubat (3 günlük programlar)
29-30 Ocak / 5-6 Şubat (2 günlük programlar)
26-27-28-29-30 Ocak / 2-3-4-5-6- Şubat ( 5 günlük programlar)

Ücret: 2 günlük: 250 TL / 3 günlük : 370 TL / 5 günlük: 600 TL