Tarçınlı süt içerek zayıflayın

Tarçınlı süt içerek zayıflayın

Basen ve göbekteki yağları eritmek, açlık krizine girmeden kilo vermek için tarçınlı süt içerek zayıflayabileceğinizi biliyor musunuz? Bilimsel araştırma sonuçlarına göre tarçınlı sütün zayıflamaya etkilerini, özel haberimizden öğrenin!

Tarçın, kan şekerini dengeleyen ve enerjiyi yükselten en iyi baharatlardan biridir. Kişinin daha uzun süre tok hissetmenizi sağlarken, metabolizma hızını yükselterek daha çok kalori yakmaya yardım eder.

Süt, içeriğindeki kalsiyum ile vücuttaki kötü yağların yakılmasını ve kemiklerin güçlenmesini sağlar. En iyi hayvansal protein kaynaklarından biri olan süt, kasları güçlendirir ve bu sayede vücudun daha çok kalori yakmasına yardım eder. Ayrıca, süt şekeri denilen ‘laktoz’ maddesini içerir ve bu etkisiyle kişinin şeker ihtiyacını doğal yoldan karşılar.

İşte bu, zayıflamaya faydalı iki besini bir arada kullanıyorsunuz ve ayda 4 kiloya kadar yağ kaybedebiliyorsunuz.

 

Tarçınlı süt nasıl kullanılır?

Tavsiye edilen kullanım yöntemi şudur: 1 su bardağı süte, yarım çay kaşığı toz tarçın ekleyip karıştırın. Bu karışımı, akşam üzerinde bir tane, uyumadan 3 saat önce bir tane olmak üzere günde toplam 2 bardak tarçınlı süt içiniz.

Tarçınlı sütün zayıflatması için dikkat etmeniz gerekenler

Emziren anneler tarçınlı süt içebilir. Bu sayede hem kilo vermesi kolaylaşır hem de sütü çoğalır.

Günde toplam 1 çay kaşığı toz tarçın kullanmalısınız, daha fazlası yan etkiye sebep olabilir.

Süt, tam yağlı veya yarım yağlı olabilir; fark etmez. Hangisini seviyorsanız, onu içebilirsiniz.

Süt, sıcak ya da soğuk ya da ılık olabilir; fark etmez. Nasıl içmeyi seviyorsanız, öyle içebilirsiniz.