Tehlike saçan ürünler

Tehlike saçan ürünler 

Antibakteriyel sabunlar zannettiğiniz kadar etiki değil. Ayrıca hormon kimyanızı bozuyorlar.Hayvanlar üzerinde yapılan testlerde antibakteriyal sabunların içeriğindeki ‘triclosan’ adlı kimyasalın hormon dengesini bozduğu ortaya çıktı.Triclosan adlı kimyasal, evlerde kullandığımız diğer temizlik maddelerinde ve çoğu diş macunlarında da bulunuyor.

 

Yapılan araştırmalara göre antibakteriyel sabunların, hastalıklara karşı korunmada normal sabunlardan hiç bir farkı yok…

 

Mikrobiyoloji uzmanlarının yaptığı araştırmalara göre, makinede iç çamaşırlarınızı yıkadığınızda , koli basili adı verilen kalın bağırsak bakterileri suya karışır ve diğer giysilere bulaşıyor.Kıyafetlerinizi yıkayarak kirlerini arındırabilirsiniz ancak bakterilerin yayılmasını engelleyemezsiniz.Bunu önlemenin tek yolu, çamaşırları 150 derecede yıkamak ve en hızlı şekilde kurutma makinasında kurutmak. Çamaşırlarınızı 150 derecede yıkadığınızda ne hale geleceğini siz düşünün!Özetle, bakteri dolu giysiler giyiniyoruz ama bu kaçınılmaz bir durum…

Farkına varmasanız da evinizdeki en kirli alanlara sürekli dokunuyorsunuz!

banyo

Banyonuzun yer yüzeyinde santimetrekare başına 2 milyon bakteri yaşadığını biliyor musunuz?

Peki ya mutfak labosunu giderinde 500 bin bakterinin yaşadığını?Sifonu çektiğinizde tuvaletteki her şey akıp gitmez, havaya da karışır!

Yapılan araştırmalar, sifonun çekilmesiyle birlikte, dışkıdaki bakterilerin havaya karıştığını ortaya koydu.Havaya karışan bu bakteriler uzağa fırladığından diş fırçanıza kadar ulaşabilir.

dis-fircasi

Diş fırçalarınız mikrop ve bakteri yuvasıdır!Fırça kısmını kapalı tuttuğunuzdan emin olun..

Ellerinizi kurutmak için hava üfleyen makineler yerine kâğıt havluyu tercih edin!