Tesettür Giyimde Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalı?

Tesettür Giyimde Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalı?

Kişinin inandığı dine göre giyinmesi İslam dini açısından tesettür giyimi yaratıyor. Kelime anlamı ile tesettür İslam dinine göre kadın giyiminde kapanması gereken yerleri ve kapanmanın nasıl olacağını anlatıyor. Temel amaç ilgi çekmemek. Bu yüzden uzun ve bol giyecekler giyiliyor. Baş ise mutlaka örtülüyor. Ama tesettür giyimin şüphesiz kendine özgü bir şıklığı var. Hatta sadece tesettür modası üzerine çalışan ve dünya çapında bilinen modacılar şık koleksiyonlara imza atıyorlar. Bu kıyafetlere uygun ayakkabı seçimi ise çoğunlukla hanımlara kalıyor.

 

Bu konuda aslında bayanların temel kriteri gene kendi boyları olmalı. Uzun boyluysanız zaten yüksek topuklu ayakkabılara pek ihtiyacınız yoktur. Giyiminizi destekleyen, babet türü ayakkabılar ile de çok şık olabilirsiniz. Ayrıca eteğinizin uzunluğu seçiminizi belirleyecektir. Ayak bileklerinden aşağı düşen bir elbise ve kap uzunluğunu tercih ediyorsanız düz ayakkabılar bu kez sorun yaratabilir. Böyle durumlarda orta topuk veya dolgu topuk ayakkabı bir miktar yükselmenizi ve eteğinizi temiz tutmanızı sağlayacaktır. Tesettür giyim konusu bazen böyle incelikler yaratıyor.

 

Tabii unutulmaması gereken stiletto ayakkabıları da seçebilirsiniz. Bu ince topuk ayakkabılar pantolonlu modellere çok daha uyumlu duracaktır. Ve ne olursa olsun yüksek topuğun vücudu çok daha iyi gösterdiği hanımlarca bilinir. Son yıllarda tesettür giyim içinde de moda olan boyfriend gömleklerle beraber giyeceğiniz yazlık stiletto ayakkabılar, yaklaşan sıcak mevsimlere uygun olacak gerçek şıklığı size sağlayabilir. Böyle bir kıyafet tercihi başörtüsü ile aynı renk olan ince topuk ayakkabı ile iyi bir kombin olmaz mı? Ayakkabı seçiminde bir başka konu da böylece ortaya çıkıyor. Renk seçiminiz de kıyafetlerinize uygun olmalı. Bu yüzden aslında klasik renklerin rahatlığına her zaman güvenebilirsiniz.

 

Ayakkabı seçiminden sonra sıra çantaya geliyor. Zaten hanımların düşüncesinde ayakkabı ve çanta seçimi genellikle bir bütün olarak düşünülür. Bu konuda kullanacağınız yere göre ve kıyafetinizin renklerine uygun bir çanta modeli en iyi sonucu verecektir.