Topuklu Giymeden Uzun Görünmek Elinizde

Topuklu Giymeden Uzun Görünmek Elinizde

Uzun boylu ve uzun bacaklı olmayı tabii ki tüm kadınlar arzu ediyor. Ancak boyun uzaması, kilo vermek gibi bizim çabamıza bağlı olmadığından, bunun için tek çare topuklu ayakkabılar. Fakat topuklu ayakkabılar da hem her ortama uyum sağlamıyor, hem de üzerlerinde bütün bir günü geçirmek gerçekten neredeyse imkansız. Ama yine de boyunuzu kısa buluyorsanız, ve topuklu ayakkabıya mecbur kalmak istemiyorsanız, boyunuzu uzun göstermek için bazı yöntemler var.

Yüksek Bel Tercih Edin

Bir zamanlar demode diye yüz çevirdiğimiz yüksek bel, şimdilerde tekrar eski popülaritesini kazanmaya başladı. Siz de bunu fırsat bilerek yüksel belli kalem etekleri, kotları hatta şortları tercih ederek illüzyon yaratabilir ve gövdenizin daha uzun görünmesini sağlayarak olduğunuzdan daha uzun boylu görünebilirsiniz.

Tulum Giyin

Gövdenizi uzun göstereceği için boyunuzu da uzun gösterecek başka bir kıyafet de tulumlar. Tuvalete giderken giyip çıkarmaya üşenseniz de, inanın buna değer. Tulumun boyunu ne kadar kısa tutarsanız, bacaklarınız da o kadar uzun görünecektir.

 

Teninizi Biraz Gösterin

Ten göstermenin boy uzatmayla ne ilgisi var, diye düşünebilirsiniz. Ancak bacaklarınızı açıkta bırakan bir kıyafet giydiyseniz, kapalı ayakkabı modelleri yerine bileğinizi kesmeyen açık sandaletler tercih ederseniz bacaklarınız ve ayaklarınız bir bütün olarak göze çarpar ve bu da bacaklarınızı daha uzun gösterir. Kapalı ayakkabı giyecekseniz de ten renginize yakın olan renkleri seçmenizde fayda var.

Tek Renk Giyinin

Tek parça veya tek renk giyindiğinizde yine ihtiyacınız olan illüzyonu yaratarak daha uzun görünebilirsiniz.

Kısa Saç Modellerini Tercih Edin

Kadınların uzun saça olan düşkünlüğü malum. Ancak uzun saçı aslında uzun boyluların tercih etmesi daha doğru. Boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız, özellikle omuzlarınızı ve boynunuzu açıkta bırakacak şekilde kısa bir saç modeli tercih etmenizde fayda var. Uzun saç sizi aşağıya çekerek boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir.