Turp sofranızda neden olmalı.. 9 geçerli sebep

Turp sofranızda neden olmalı.. 9 geçerli sebep

Sofralarınızdan turp eksik olmasın çünkü bilmediğiniz pek çok yararı var. Kilo vermekten kabızlığa kadar her derde deva turpun faydalarını sizin için hazırladık

Kansere karşı: Anti-kanserojen özelliklere sahip fitokimyasallar ve antosiyaninler içerir. Kanser önlemeye yardımcı hücrelerde antioksidan görevini sütlenir

Kan basıncı: Turp, yüksek kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olan anti-hipertansif özelliklere sahiptir. Kan basıncını kontrol altında tutarak vücuttaki sodyum-potasyum dengesini korumaya yardımcı olur.

 

Şeker hastaları için: Kan şekeri seviyesini düzenlemek ve düşük glisemik endeksi ile turp şeker hastaları için vazgeçilmezdir.

Soğuk algınlığı: Eğer uzun süreli öksürük veya soğuk algınlığı yaşıyorsanız, turpu beslenmenize dahil edebilirsiniz. Boğazda oluşan mukusu temizler.

Sarılıktan kurtulmak: Kandaki bilirubin miktarının düzenlenmesine yardımcı olur. Vücut içindeki oksijeni arttırır. Sarılığın neden olduğu kırmızı kan hücreleri yıkımını kontrol altında tutar.

 

Kabızlık: Sindirim sisteminde, sindirim suları ve safranın salgılanmasını sağlar. Kabızlığı rahatlatır.

Astım: Astım hastaları için önemli bir besindir. Anti-konjestif özelliklere sahiptir. Aynı zamanda solunum sisteminde alerji ve enfeksiyonlarla savaşır.

Böbrekler: Böbrek sağlığının iyileştirici besinidir. Doğal bir temizleyici etkisi olduğundan, vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.

Genç görünmek: C vitamini ve antioksidan etkisiyle genç görünmenizi sağlar. Serbest radikallerin cildinize vereceği hasarı önler.